Státní svátek oslavili pohybem na čerstvém vzduchu ti, kteří milují běh, i ti, kdo se přišli jen projít na letošní Běh bez hranic ve Františkových Lázních.

A bylo jich opravdu hodně. Ti všichni dokázali, že charita není na Chebsku jen slovo. Že pojem charita neznamená jen darovat peníze či ošacení, ale hlavně darovat kus ze sebe. Běhali totiž proto, aby podpořili stavbu nové bezbariérové kavárny v Chebu. Za to si odnesli pocit dobré nálady a uspokojení z toho, že svým činem přispěli k dobré věci.

„Bylo to úžasné, překonala jsem svůj osobní rekord,” hlásila nadšeně Lucie Poláková z Krásné.

„Letos máme rekordní účast,” potvrdil Miloš Škorpil, ultramaratónský běžec, který Běh bez hranic ve Františkových Lázních pořádá pravidelně každý rok. Letos se jednalo o třetí ročník. A aby těch rekordů nebylo málo, je třeba uvést, že přímo na místě se vybralo 18 770 korun a do částky na rovných 20 tisíc korun to vyrovnal Tomáš Velecký z Pardubic přímo na účet sbírky na kavárnu.

Ovšem nejen člověk z Pardubic, ale také Michal Vítů z Pelhřimova se objevil ve Františkových Lázních. Dokonce se jedná o zástupce šéfredaktora Pelhřimovského deníku. „Vyřiďte čtenářům, aby začali běhat. Mají tady pro to krásné prostředí a terény,” řekl.

Už nějakou dobu spolupracuje s běžeckou školou Miloše Škorpila a na této akci prý rozhodně nemohl chybět. „Byl jsem tu loni a letos jsem nemohl nepřijet.” V nohou měl po 22 hodinách 110 kilometrů. „Moje osobní pocity? Je to takový víceúčelový dýchánek.”

Na trati se celkem objevilo 140 přihlášených závodníků a další nejméně dvacítka těch, kteří prošli nebo proběhli okruh dlouhý 1150 metrů pod hlavičkou občanského sdružení Joker. A byli mezi nimi dokonce i klienti Chráněných dílen Joker.