Už ve čtvrtek budou firmy soutěžit, kdo vybuduje novou tvář chebského levého břehu Ohře. Stále ale není jasné, kdy bude dotační 'kohoutek' z Regionálního operačního programu Severozápad opět spuštěný. Zastupitelé by se proto měli ještě o prázdninách sejít, aby rozhodli, co by se dělo, kdyby město přislíbenou dotaci nakonec nezískalo.

„Ověřujeme, zda najdeme termín, ve kterém by se zastupitelstvo sešlo," uvedl chebský starosta Pavel Vanoušek. Ve čtvrtek má proběhnout elektronická aukce, podpis smlouvy ale zcela na obzoru není. „Zdroje financování máme. Zastupitelstvo schválilo úvěr, který má být ale splacen z dotace. Pokud by měla nastat jiná situace, musíme to se zastupiteli projednat. Pokud by to nebylo možné, jednali bychom s předsedy zastupitelských klubů a žádal bych o stanovisko radu města," podotkl starosta s tím, že je podle něj reálné, aby k podpisu smlouvy došlo v polovině srpna.

Podle představitelů města je stavba s názvem Turistické využití levého břehu Ohře ve skluzu nejméně čtvrt roku. Nejdříve bylo opakovaně odloženo vyhlášení výzvy, do které projekt spadal.

„Pozdě také zasedla rada, která vyhodnocovala jednotlivé projekty, a pak jsme poměrně dlouho čekali na podepsání smlouvy o poskytnutí dotace," vysvětlil ještě místostarosta Tomáš Linda. „A teprve poté jsme mohli vyhlásit výběrové řízení, které je samo také časově velmi náročné."

Na projekt Turistické využití levého břehu Ohře má město přislíbenou dotaci 144 milionů korun, celkové náklady jsou přibližně 185 milionů korun. Místo se má díky tomu změnit v zónu pro aktivní trávení volného času, a tak doplnit 'odpočinkovou' Krajinku.

Nejzásadnější proměnou má projít lokalita s chátrajícím stadionem a sousedním škvárovým hřištěm. Na jejich místě vyroste víceúčelové sportoviště nebo relaxační plochy. V rámci projektu se dále počítá například s výstavbou trasy pro cyklisty a pěší z ulice V Lipách k vyhlídkovému altánu, s bistrem a půjčovnou sportovního náčiní nebo vybudováním krosové dráhy pro kola.

Vítanou atrakcí bude určitě i lanové centrum s lezeckými stěnami a věží pro simulaci volného pádu.