Rozvoj turistického ruchu. To je hlavním cílem současného vedení obce Libá.
Prvním krokem bude vybudování naučné stezky Libsko. Do konce letošního roku by měla být hotová předprojektová činnost. Na přípravné projektové práce dostala Libá dotaci od Krajského úřadu Karlovarského kraje ve výši přibližně 100 tisíc korun.
Úkolem zhruba 40 kilometrů dlouhé stezky bude zviditelnit nejen obec, ale především zajímavá místa okolo. A mezi taková patří například hraniční kaple či smírčí kříž.

„Protože nemůžeme ze svého rozpočtu vydávat velké sumy, chceme využít v co nejhojnější míře stávajících cest,“ přiblížil starosta Libé Lubomír Švec. „V příštím roce chceme zažádat o dotaci na vybudování stezky.“

Libští si dobře uvědomují, že blízkost dvou hraničních přechodů a zviditelnění obce může přilákat nejen české, ale i německé turisty. S tím pochopitelně souvisí i rozvoj podnikání, ať již se jedná o ubytovací služby nebo například možnou půjčovnu kol. Starosta má totiž představu, že naučná stezka bude navazovat na cyklostezky nejen okolo Libé, ale i na další, vedoucí okolo Seebergu a na Ašsko.
Mezi další plány patří také využití volné plochy pod hradem k pořádání častějších kulturních akcí.

Stranou nezůstávají ani noví majitelé hradu, kteří jej v současnosti opravují.
Ti také spolupracují s vedením obce a mají v úmyslu zpřístupnit část hradu veřejnosti a vybudovat tam restauraci, snad i ubytování.
„Libá už je teď pro cyklisty atraktivní, ale všechno, co plánujeme, má sloužit ke zvýšení návštěvnosti obce,“ doplnil Švec.
„Ano, Libá je opravdu hezká obec a teď se o ní častěji mluví,“ uvedla Jitka Kusková z Chebu. „My tam jezdíme s rodinou každoročně na letní slavnost a jestli bude opravdu hrad přístupný veřejnosti, určitě si to nenecháme ujít. I to okolí je pěkné a láká k výletům.“