Ačkoliv je celý život upoutána na vozík, rozhodla se pomáhat. A lidé ji vyslyšeli, vybralo se už takřka 10 tisíc korun. Ty chce Simona darovat chebskému Hospici Sv. Jiří.

„Nenapadlo by mě, že bych mohla někomu nějak pomoci, když jsem to vlastně stále já, kdo pomoc potřebuje. Potřebuji pořád něčí ruce, které mi pomáhají ať doma nebo v práci. Pracuji v Jokru, a to také jen díky tomu, že jsou k „dispozici“ pracovní asistenti. Takže se mi děsně líbí, že můžu být prospěšná. K tomu, že jsem se odhodlala k takové výzvě, mě ,,přiměla“ mamky kamarádka, která pracuje pro Hospic sv. Jiří,“ vysvětlila Simona Buchnerová. „To ona vymyslela, že bych mohla být ambasadorkou Poutního maratonu, řekla to mamce, ta to řekla mně a už jsme vymýšlely, čím bych mohla pomoci.“ A její výzva se setkala s obrovským ohlasem.

Simona se narodila předčasně a s tím přišly také poporodní komplikace, které se vyvinuly do formy dětské mozkové obrny, a přidala se také těžká celková koordinační porucha. „V šesti letech jsem podstoupila operaci v nemocnici v Motole, takzvanou tříetážovou tenotomii, to znamená, že mám na nohách chirurgicky přetnuté šlachy - achilovky, rotátory a abduktory, celkem sedm pořádných jizev na lýtkách, v podkoleních jamkách a v tříslech,“ popsala.

Poutní maraton pořádá předposlední červnovou sobotu, 22. června, pořádá Farní charita Cheb, Běžecká škola Miloše Škorpila, Římskokatolická farnost Cheb a Farní charita Sokolov. Zahájení je naplánováno na 9. hodinu před chrámem sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu, pak trasa pokračuje na Loretu, do Waldsassenu a zpátky do Čech se vrací kolem Bismarckovy rozhledny zpět do Chebu. Novinkou letošního ročníku jsou právě čtyři ambasadoři: Simona Buchnerová, starosta města Chebu Antonín Jalovec, novinář a spisovatel Ondřej Nezbeda a plzeňský biskup Tomáš Holub. Každý z nich vytvořil svou osobní výzvu, kterou chtějí splnit a pomoci tak se získáním prostředků na služby Hospice Sv. Jiří.

Ilustrační foto.
Posilněný alkoholem sedl za volant