Mnoho dětí bude vzpomínat na poslední předprázdninové dny. Základní a mateřská škola v Libé ožila hudbou, dětským smíchem a veselou náladou. Pracovníci školy totiž už podruhé uspořádali akci nazvanou Škola naruby. Den nebavil pouze děti, ale také rodiče a všechny přátele malé školy.

„Pozvání přijali i přátelé z mateřské školy z Marktredwitz – Lorenzrethu, se kterými se naši malí předškoláci přátelí již od jara 2007, a to za velkého přispění společnosti Tandem Plzeň, koordinačního centra česko-německých setkávání předškolních dětí, se kterými od roku 2007 spolupracujeme,“ vysvětlila ředitelka libské školy Maria Siraková. Českých a německých přátel s dětmi se tu sešla spousta a všichni se moc dobře bavili.


A proč zrovna Škola naruby? „Jednu sobotu je v naší škole vše naruby,“ vysvětlovala ředitelka. „Všichni se ocitnou ve škole v sobotu a děti prožijí ve škole noc. Děti se také ujímají vedení odpoledne, provedou rodiče 'hodinami' hudební výchovy, matematiky a tělesné výchovy, kde také samy vystupují.“ Společně s učiteli připravují pro rodiče i sebe zábavné odpoledne. Školáci předvedli své umění hry na hudební nástroje, pro rodiče s dětmi byla připravena vědomostní soutěž Hopsavý rébus, děti vyzvaly své rodiče k soutěžím dětí proti rodičům. Závěrem si děti s rodiči zahrály vybíjenou, a to i s odvetou.

Pro předškoláky bylo připraveno mnoho soutěží o sladké odměny a celá školní zahrada s pískovištěm, prolézačkami a houpačkami ožila. „Velmi děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli na pečení dobrot ke kávě, a všem, kteří přispěli ke zdárnému uskutečnění celého odpoledne,“ řekla Maria Siraková. „Děkujeme paní Utíkalové z Hazlova, která přivezla navečer výborné pizzy,“ dodala ředitelka.