Czech POINT využívají lidé v Chebu od listopadu roku 2007. Nejčastěji mají zájem o výpis z Rejstříku trestů.

Lidí, kteří se v obou budovách chebské radnice zajímají o služby Czech POINTu, přibývá,“ sdělila mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Někdy je jich od pondělí do pátku pouhých deset až patnáct, nezřídka zde ale týdně vyhoví i šedesátce zájemců.“ Zatím poslední novinkou jsou také výpisy z Insolvenčního rejstříku. Jeho prostřednictvím se zveřejňují veškeré relevantní informace týkající se insolvenčních správců, dokumenty z insolvenčních spisů i zákonem stanovené informace týkající se dlužníků. O ty zatím nikdo nežádal.

„Na chebské radnici zatím klienti nejvíce žádají o výpisy z Rejstříku trestů, značný zájem je rovněž o výpisy z Katastru nemovitostí a z Obchodního rejstříku,“ vysvětlila mluvčí.

Ověřený výpis z Rejstříku trestů přijde na 50 korun, správní poplatek u ostatních ověřených výpisů činí 100 korun za první a 50 korun za každou další stranu.

Občany lákají především krátké lhůty, ve kterých výpisy dostanou.

„Je to daleko pohodlnější,“ řekl Jan Tomášek z Chebu. „Nemusíte myslet na to, že za čtrnáct dní budete potřebovat nějaký dokument, a shánět ho dopředu. Stačí prostě jen přijít a během chvilky máte výpis v ruce,“ dodal.