„Myslíme si, že můžeme akci považovat za úspěšnou, a zároveň doufáme, že si Chebané budou tuto událost pamatovat až do voleb. Kdo má facebook, může si naši novou událost pod názvem „Za lepší Cheb“ najít a sledovat ji. V průběhu roku 2018 tak budeme komunikovat s občany Chebu,“ řekl Tomáš Altman, jeden ze studentů, kteří akci zorganizovali.

Na pódiu se vystřídalo sedm řečníků, mezi kterými nechyběl Antonín Jalovec.

„Sobotní demonstrace byla ryzí ukázkou projevu občanské společnosti, který jsme v Chebu v takovém rozsahu nezaznamenali od roku 1989. Šlo o jasný vzkaz nové koalici, že mnoho obyvatel města už nadále nehodlá tolerovat politické handlování, tutlání a spiklenectví, které se na radnici opět děje,“ řekl Deníku po demonstraci odvolaný starosta Antonín Jalovec.

„Jasně se ukázalo, proč ODS, ČSSD, KSČM a ANO do poslední chvíle před veřejností naprosto tajily svůj záměr na svržení předchozího vedení města. Oprávněně se totiž bály nesouhlasné reakce Chebanů, která nakonec vyústila právě v sobotní demonstraci. Věřím, že se pohrdání veřejností uvedeným stranám vrátí v říjnových volbách,“ dodal.

Vystoupil také děkan Fakulty ekonomické Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Plevný nebo třeba chebský farář Petr Hruška. Před tisícovkou obyvatel města promluvila také odvolaná místostarostka Gabriela Licková.

„Na sobotní demonstraci jsem si uvědomila několik pravd. Myslím, že nejen mě oslovil projev faráře Petra Hrušky. Jeho slova nám všem připomněla, že nemůžeme rozřazovat lidi – s kým se bavit a s kým ne – podle jejich členství v politických stranách. Měli bychom umět spolu diskutovat a vysvětlovat si své názory. Byla jsem potěšena také názory jednotlivých občanů – například pana Dytrycha, Pagáče a zejména paní Liptákové. Co mne však ohromilo nejvíc, byla účast veřejnosti, a to nejen studentů a studentek. Touto cestou znovu děkuji za projevenou důvěru, kterou nechci zklamat,“ řekla v reakci na demonstraci.

V průběhu akce zazněla píseň Modlitba pro Martu a na závěr i státní hymna. „Rádi bychom poděkovali Anně Vondráčkové, která se pěveckých vystoupení chopila. Po většinu času se na pódiu pohybovala Michaela Makovcová, jakožto moderátorka. Uznání se jí dostalo nejen z naší strany, ale i ze strany občanů,“ podotkl Tomáš Altman. Ten i s ostatními organizátory děkuje všem, kteří přišli a podpořili nejen odvolané vedení města, ale i je jako pořadatele. „Dále bychom chtěli poděkovat Policii ČR a zástupcům městského úřadu. Byla s nimi výborná komunikace a žádné problémy během demonstrace nenastaly,“ dodal.