Budovatelské písně znějící z rozhlasu a v průvodu stovky lidí. Tak vypadal v pořadí již třetí ročník oslavy Prvního máje v Novém Kostele na Chebsku. Nechyběli tu lidé v dobových kostýmech a ani přehlídka historických vozidel. Když akci před třemi lety vymyslel starosta obce, netušil, kolik pokaždé přiláká lidí.

„Letošní, třetí ročník nás všechny překvapil, opět přišly stovky lidí a máme z toho velkou radost," uvedl starosta obce Nový Kostel Oto Teuber. „Během příprav jsme se nesetkali s žádnými velkými zádrheli, po těch letech už máme vše takzvaně v malíčku. Organizaci celé této retroakce připravujeme zhruba dva měsíce předem. Nejhektičtější je poslední týden před akcí," podotkl starosta.

Hlavním cílem celého programu bylo připomenout mladším ročníkům dobu nedávno minulou.

„Chceme touto akcí ukázat, že za komunistů to nebylo pouze o politice, ale především o tom, že se lidé společně sešli a mohli si společně a zábavně popovídat," dodal starosta.

Obcí projel prvomájový průvod s alegorickými vozy a místní obyvatelé i návštěvníci jej řádně přivítali třepetalkami a mávátky. Veselice pak jak se patří pokračovala na místním zámečku, kde bylo nachystané nejen občerstvení, ale také kulturní program.

Během průvodu mohli lidé zhlédnout i traktory z Traktor klubu Luby Skalná a historické vozy z Historia motor clubu Františkovy Lázně.