„Jestli mi toho psa nevezmete, tak já vám ho tady vyhodím nebo uvážu u stromu a vy ho pak stejně budete muset přijmout,“ vyslechla si Marie Lokingová, vedoucí psího útulku v Horní Hraničné od jednoho z Chebanů, který se sem přišel zbavit psa.

„Pán, který ho sem přivedl, mi řekl, že ho před Silvestrem našel, ale že si ho nemůže nechat,“ uvedla Lokingová. Jak se k ní ale později doneslo, měl by podle jistých svědectví být muž majitelem psa už nějakou dobu. Byl prý vídán, jak s ním chodí na chebskou krajinku.

„Asi hodinu jsem se pokoušela pánovi vysvětlit, že útulek neslouží jako odkladiště nechtěných psů,“ řekla Lokingová s tím, že výměna názorů prý byla poměrně ostrá. Dotyčný muž neustále tvrdil, že je vedoucí povinna psa přijmout, odmítl jí dát na sebe jakékoliv kontaktní údaje, dokonce na ni najížděl autem.

Krásný, leč nevychovaný labrador nebo jeho kříženec, potřebuje důslednou výchovu. Jedná se zhruba o ročního psa. Kříženců labradorů se ovšem v útulku objevuje v poslední době mnoho. Patrně si lidé myslí, že toto plemeno nepotřebuje žádnou výchovu a že už se rodí poslušné. To je omyl. I když se tito psi používají jako pomocníci pro zdravotně postižené, i oni potřebují výchovu a výcvik, o to důslednější, že jde o psy, kteří jsou v mládí velice temperamentní a opravdoví likvidátoři.
Tajfun, jak se teď labrador v útulku jmenuje, potřebuje pána, který si poradí s jeho nezkrotnou povahou.