„Zpožďování vlaků se má nejčastěji týkat nové trati Hof Selb Aš Cheb," informoval tiskový mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „I přesto, že město Aš není provozovatelem uvedené železniční trati, vyslyšeli jsme stížnosti našich občanů a požádali jsme o stanovisko České dráhy."

Společnost České dráhy k tématu poskytla ašské radnici statistiku zpoždění vlaků ve stanici Aš za období od 1.ledna letošního roku do 4.dubna.

U všech 1772 odjetých vlaků v tomto období došlo pouze ve 47 případech k většímu zpoždění než 10 minut. Ve 36 případech to bylo z důvodu mimořádností, jako jsou například sebevrah, povětrnostní vlivy, poruchy zabezpečovacího zařízení nebo porucha hnacího vozidla. U 8 případů pak došlo ke zpoždění z důvodu na straně zahraničního dopravce a ve 3 případech se vlak opozdil z důvodu čekání na další přípojný vlak v Chebu.

„Už několikrát jsem zažil, že měl vlak zpoždění, a já si v Chebu nestihl vyřídit to, co jsem potřeboval," řekl jeden z ašských občanů. „Doufám tedy, že se to brzy nějak vyřeší."

Radek Wunderlich