Lidé si nové platební metody oblíbili a začali už novinky využívat. Zatím není možné zaplatit u parkovacího automatu rovnou kartou, ale vedení města nevylučuje, že to v budoucnu bude možné.

„Jsem rád, že mohu konečně zaplatit jednodušeji za parkování, než tomu bylo dosud. Člověk má u sebe drobné čím dál méně, a tak zaplatit smskou je pro mě mnohem snazší. Uvítal bych i rovnou placení kartou, ale chápu, že všechno nejde hned,“ sdělil František Šindelář z Chebu. „Platit bankovní kartou zatím nebude u těchto automatů ve městě možné. Museli bychom je všechny vyměnit, což by vyšlo na nemalé peníze. Výměna jednoho automatu stojí desítky tisíc korun. Mobilní telefon má dnes už skoro každý, takže si myslím, že jsme placení parkovaného lidem v Chebu hodně usnadnili. I nadále zůstává parkování na chebském náměstí na hodinu a půl zdarma. Ročně na parkovném vybereme zhruba milion korun,“ poznamenal chebský starosta Antonín Jalovec.

Na parkovacích automatech naleznou řidiči nalepený postup, jak za parkování zaplatit. „V případě zaslání sms zprávy s poznávacím číslem vozidla a délkou parkování přijde řidiči vzápětí na mobilní telefon zpráva se všemi údaji. Tedy, jaké auto zaregistroval a na jakou dobu. Tím mají řidiči parkování pod kontrolou. To samé platí i v aplikaci Sejf,“ sdělil tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič.

Strážníci jsou už dovybavení elektronickými zařízeními pro kontrolu takto zaplaceného parkování.