close Co je koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in Prodejci se je snaží průběžně doplňovat, ale každý den přicházejí noví zákazníci, kteří nakupují do zásoby. Bojí se, že zůstanou několik týdnů zavření doma v karanténě. Odborníci však doporučují nenakupovat do zásob. Důvod k panice podle nich není nutný.

„Musím se přiznat, že jsem nákupnímu šílenství také podlehla,“ uvedla seniorka Jaroslava Čermáková z Chebu. „Nakoupila jsem mouky, cukr, sůl, těstoviny, zavařeniny, masové konzervy, cibuli a česnek, oleje a rýži. Možná jsem to přehnala, ale nechci pak zůstat doma zavřená v karanténě bez jídla a pití,“ sdělila seniorka. Stranou nenechala ani zásoby masa na horší časy. „Šla jsem k řezníkovi a koupila si hovězí, vepřové i kuřecí maso, nabalíčkovala jsem si to, naporcovala a dala zamrazit. Ať mám pak z čeho vařit,“ poznamenala penzistka.

To, že se v obchodech v kraji zásoby tenčí a lidé kupují, co se dá, potvrzují i mluvčí jednotlivých řetězců.

„V našich prodejnách jsme zaznamenali zvýšený zájem o trvanlivé potraviny. U těchto produktů může dojít ke krátkodobému nedostatku. Ve spolupráci s našimi dodavateli pracujeme intenzivně na tom, aby byla zajištěna dostupnost zboží v našem řetězci,“ uvedla mluvčí obchodního domu Kaufland Ivana Dvořáková. Podobné je to i v hypermarketech a supermarketech Albert.

„Chtěl bych zdůraznit, že není důvod k panice. Na narůstající poptávku dokážeme reagovat a zvyšujeme závozy vybraných potravin do obchodů. Zejména potravinami ze suchého sortimentu, jako jsou mouky, cukr, rýže, těstoviny, oleje, ale také snídaňové cereálie a balené vody. Závozy těchto položek jsou násobně vyšší, než je obvyklé, abychom zajistili pro zákazníky dostatek zboží,“ konstatoval mluvčí Albertu Jiří Mareček.

close Koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in