Nárůst vytříděného odpadu činí 13 procent. Velkým plusem je i to, že se výrazně podařilo snížit produkci směsného odpadu. Svoz odpadu stojí Cheb ročně 35 milionů korun.

„Směsného odpadu se během letošního prvního pololetí svezlo 3 267 tun, meziročně je to o 169 tun méně,“ sdělil mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič. K dobrým výsledkům přispěl zejména nový systém svozu odpadu v lokalitách se zástavbou rodinných domů, který se v Chebu postupně zavádí od začátku letošního roku.

„V prvním pololetí fungoval jen v některých částech města, a dá se proto předpokládat, že se čísla budou během roku dále zlepšovat. Od rodinných domků se v rámci nového systému sváží zbytkový směsný odpad pouze jednou za dva týdny,“ poznamenal tiskový mluvčí.

Kamarádi vzpomínají na dvanáctiletou dívku, která v pátek uhořela ve skateparku v Ostrově.
Skatepark je zavřený, čeká ho zásadní přeměna

Kontejnery na tříděný odpad dostávají lidé k rodinným domům zdarma, je potřeba jen o ně požádat. Získat mohou lidé hnědé nádoby na bioodpad a nově modré a žluté popelnice na papír a plasty.

„Do konce letošního roku bychom také chtěli na chebská sídliště umístit sběrné nádoby na použitý olej. Kontejnery máme už nakoupené, celkem jich je dvacet, a od října, kdy začne čtvrtá etapa zavážení kontejnerů na tříděný odpad k rodinným domům, je začneme rozvážet,“ dodal Michal Polák, vedoucí střediska svozu odpadu společnosti Chetes.