Opět se lidé zbavují psů. Jako už několikrát, znova nachází vedoucí chebského psího útulku v Horní Hraničné Marie Lokingová větší množství psů uvázaných u mříží útulku.

„Naposledy to byl malý knírač a březí kříženka. Den předtím pro změnu kříženec staforda,” vyjmenovala.

Drzost lidí dosahuje až takových mezí, že zastavují Lokingovou v jejím autě s tím, že našli psa a chtějí, aby si ho okamžitě vzala a odvezla do útulku. „Takhle mě zastavil muž, který měl v autě psa. Když jsem mu řekla, že se musí obrátit na úřad obce, ve které psa našel, řekl mi, že ho tedy vypustí a skutečně, večer jsem jela se strážníky na odchyt tohoto psa,” popsala.

Útulek tak opět přetéká nechtěnými zvířaty. Leckdo by mohl namítnout, že tedy nemá brát psy z jiných obcí, jenže za nalezence odjinud dostane alespoň útulek zaplaceno, za ty, kteří jsou uvázaní u brány, nezaplatí nikdo. Krmení a péče ovšem něco stojí.

Majitele psů, pokud zvířata nemají čip, bohužel nikdo nedohledá.

„Já nemůžu pochopit, proč se někdo zbavuje psa. Sama jsem se kdysi ujala podvyživené feny a nedám na ni dopustit, i když už je dva roky po smrti. Teď mám nového psa a kdyby to šlo, zachránila bych je všechny,” poznamenala Jana Marková z Chebu.