Největší nezaměstnanost je tradičně v Sokolově a v Chebu. To by se ale mohlo brzy změnit. V Chebu se totiž otevře v průmyslovém parku nové distribuční centrum. Tam mohou najít práci lidé, kteří po koronavirové krizi marně shánějí zaměstnání. Celkem by tam mohlo být až 150 míst.

„Přišel jsem o práci během uplynulé krize, protože jsem byl ve zkušební době. Od té doby se ji snažím najít, ale marně. I firmy, které v Chebu fungují několik desítek let, jsou v nabírání nových lidí zdrženlivé,“ řekl Martin Straka z Chebu. „I když nemám průmyslový park rád, musím říct, že pošlu životopis i tam. Práci prostě potřebuji, jinak nebudu mít z čeho platit hypotéku. To, že se otevře nová hala, mi tak dává šanci získat práci,“ poznamenal.

Zmíněné distribuční centrum už stavitel průmyslových zón Panattoni předal německému online prodejci Real Digital. První stavba v novém Panattoni Parku Cheb South měla navzdory opatřením proti šíření koronaviru jen minimální zpoždění v řádu dnů.

„Budova o velikosti 27 000 metrů čtverečních se vloni zařadila mezi největší nové nájemní transakce v Česku. Projekt zrozený v areálu bývalých chebských strojíren aspiruje na vysoké ohodnocení v rámci nejnovějšího standardu ekologické certifikace BREEAM. Moderní halu pro e-commerce financuje a vlastní investiční skupina Accolade,“ sdělil PR manažer Petr Dušek.

Otevření nové haly těší i starostu Chebu Antonína Jalovce. „Jako starosta města vítám revitalizaci zanedbaného průmyslového areálu, v němž nová hala vyrostla. Stejně tak mě těší, že splňuje velmi přísné podmínky v environmentální oblasti. Jsem přesvědčen, že společnost Real Digital, provozovatel jednoho z největších německých internetových obchodů, přinese do regionu v této složité době nová pracovní místa a přispěje k jeho ekonomické stabilizaci,“ uvedl.

„Do Chebu nás přivedla nejen strategická poloha blízko německých hranic a připravenost území s garantovaným časováním, ale také touha po udržitelném rozvoji. Díky revitalizaci brownfieldu zde nedochází k zabírání orné půdy či plochy ve volné krajině. Nyní vidíme, že jsme zvolili správné partnery. Developer obstál i v komplikovaných podmínkách vymezených pandemií a díky komerčnímu zastupování a projektovému vedení spol. CBRE v průběhu přípravné a realizační fáze, splňuje distribuční centrum veškeré naše požadavky,“ říká Terry Rogers, CEO Real Digital.

„Tleskám celému našemu týmu za to, že dokázal dodržet harmonogram, přestože klíčová fáze výstavby padla do těžkého období spojeného s bojem proti pandemii covid-19. K úspěchu vedly dlouhodobé nadstandardní vztahy s dodavateli, podpora ze strany města i naše bohaté zkušenosti z tak náročných projektů, jako byl například Amazon v Dobrovízi. V případě Real Digital se navíc ukázalo, že naplnění všech požadavků klienta je i přes časovou náročnost oboustranně výhodné. Klient dostává přesně to, co potřebuje,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Dokončení této transakce jasně dokazuje, že dlouhodobý trend, kdy poptávka po moderních prostorech pro internetové hráče výrazně roste, se kvůli současné situaci ještě více umocnil. Nás kromě funkčnosti moderních hal zajímá také jejich udržitelnost. Tímto projektem se naše portfolio rozrostlo již na jubilejních 700 000 m² budov s certifikací BREEAM. Šetrný přistup k okolí a životnímu prostředí, dobré hospodaření s energiemi, moderní technologická řešení a přívětivé prostředí pro zaměstnance. To vše tyto budovy splňují a já jsem rád, že právě distribuční centrum Real Digital aspiruje na vůbec nejvyšší hodnocení, a zařadí se tak mezi nejšetrnější haly v Evropě z pohledu udržitelného rozvoje,“ okomentoval Milan Kratina, CEO Accolade.

Panattoni Development Company je jednou z největších světových developerských společností v soukromých rukách a má v Severní Americe a Evropě 28 poboček. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila dohromady přes 8 milionu m2 moderních průmyslových prostor v Polsku, České republice, Německu a Velké Británii. Nabízí průmyslové, skladové i kancelářské plochy. Specializuje se na stavby na klíč (BTS build-to-suit), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. Panattoni bhájila již potřetí za sebou pozici lídra evropského industriálního trhu. Mezi klíčové klienty patří společnosti jako Amazon, Arvato Services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tesco. Kromě České republiky má Panattoni kanceláře také v Polsku, Velké Británii, Lucembursku, Německu a také na Slovensku.