VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidem na chebském sídlišti Zlatý Vrch dochází trpělivost

Cheb -Obyvatelům se nelíbí ani Centrum sociálních služeb, které se mají v místě otevřít

30.9.2011
SDÍLEJ:

OBYVATELÉ SE NA SÍDLIŠTI Zlatý Vrch prý příliš bezpečně necítí. Někteří dokonce říkají, že by měli kvůli plánovanému centru větší strach o své ratolesti.Foto: Ilustrační foto: Deník: Petr Przeczek

Hluk, nepořádek, pocit ohrožení. To jsou problémy, se kterými se na Deník obrací stále více obyvatel chebského sídliště Zlatý Vrch. Místní dokonce zvažují sepsání petice proti zamýšlenému Centru sociálních služeb, které má vzniknout z chátrajícího kulturnímu domu.

„Máme tady toho po krk,” řekl jeden z řady obyvatel sídliště. Jméno si nepřál zveřejnit. Prý se bojí, že by 'mohl přijít k úrazu'. „Přistěhovalo se sem několik nepřizpůsobivých rodin a klidný život je pryč. Navíc se tu má otevřít centrum - všichni problémoví lidé, kteří tu ještě nejsou, sem budou chodit.” Nejen on Deníku potvrdil, že chtějí otevření centra zabránit peticí.

Chebská radnice o situaci na sídlišti ví.

„Máme informace, že na Zlatém Vrchu není vše v pořádku,” uvedl Pavel Vanoušek, chebský starosta. Podle jeho slov o problémech informuje městská policie, která má na sídliště vyjíždět víc, než v jiných částech města.

„Pokud dochází k problémům, měli by si stěžovat prostřednictvím městské policie,” radil starosta. Jak vysvětlil, právě strážníci pak veškeré stížnosti evidují. „Uvidíme frekvenci problémů a zároveň budeme mít podklady pro nějaká opatření,” sdělil.

„V současné době si zjišťujeme, v kolika městských bytech bydlí problémoví nájemníci,”podotkl ještě starosta. „Takové rodiny začneme systematicky sledovat a v případě dalších problémů dostanou výpověď z bytů,” nastínil.

„Co se týká Centra sociálních služeb - podle mého názoru pramení obavy místních z toho, že přesně nevědí, k čemu má centrum sloužit,” podotýkal. „Vše, co se zde bude dít, bude na bázi dobrovolnosti. My nikoho nebudeme nutit, aby tam chodil. Kupříkladu terénní pracovníci budou chodit například za narkomany spíš, než aby tomu bylo naopak,” vysvětloval starosta.

Autor: Václava Simeonová

30.9.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení