Hluk, nepořádek, pocit ohrožení. To jsou problémy, se kterými se na Deník obrací stále více obyvatel chebského sídliště Zlatý Vrch. Místní dokonce zvažují sepsání petice proti zamýšlenému Centru sociálních služeb, které má vzniknout z chátrajícího kulturnímu domu.

„Máme tady toho po krk,” řekl jeden z řady obyvatel sídliště. Jméno si nepřál zveřejnit. Prý se bojí, že by 'mohl přijít k úrazu'. „Přistěhovalo se sem několik nepřizpůsobivých rodin a klidný život je pryč. Navíc se tu má otevřít centrum - všichni problémoví lidé, kteří tu ještě nejsou, sem budou chodit.” Nejen on Deníku potvrdil, že chtějí otevření centra zabránit peticí.

Chebská radnice o situaci na sídlišti ví.

„Máme informace, že na Zlatém Vrchu není vše v pořádku,” uvedl Pavel Vanoušek, chebský starosta. Podle jeho slov o problémech informuje městská policie, která má na sídliště vyjíždět víc, než v jiných částech města.

„Pokud dochází k problémům, měli by si stěžovat prostřednictvím městské policie,” radil starosta. Jak vysvětlil, právě strážníci pak veškeré stížnosti evidují. „Uvidíme frekvenci problémů a zároveň budeme mít podklady pro nějaká opatření,” sdělil.

„V současné době si zjišťujeme, v kolika městských bytech bydlí problémoví nájemníci,”podotkl ještě starosta. „Takové rodiny začneme systematicky sledovat a v případě dalších problémů dostanou výpověď z bytů,” nastínil.

„Co se týká Centra sociálních služeb - podle mého názoru pramení obavy místních z toho, že přesně nevědí, k čemu má centrum sloužit,” podotýkal. „Vše, co se zde bude dít, bude na bázi dobrovolnosti. My nikoho nebudeme nutit, aby tam chodil. Kupříkladu terénní pracovníci budou chodit například za narkomany spíš, než aby tomu bylo naopak,” vysvětloval starosta.