Někteří radikálnější volají dokonce po domobraně, protože policistů je málo. Starosta Aše Vítězslav Kokoř jim vzkazuje, že bezpečností ve městě se na radnici zabývají neustále. Spoléhají jak na městské, tak státní policisty, jejichž stav se prý navýšil, tak na kamerový systém. Prozatím však i nadále přibývají případy rabování automobilů.

Zdroj: Záznam z kamery, PČR

Starosta argumentuje navýšením počtu strážníků i policistů v ulicích. Přesto údajně v Aši stále chybí 16 policistů. "Pan ministr Rakušan moji nabídku na setkání zatím pro nedostatek času odmítl. Nyní budeme posilovat bezpečnostní složku o koordinátora bezpečnosti a prevence kriminality. Kamerový systém je stabilizovaný a postupně bude rozšiřován. Nevěřím, že ašská policie nečiní žádné kroky. Ať už městská nebo státní. Zeptám se jich, jaká činí preventivní opatření k tomu, aby se podobná kriminalita ve městě neděla. Možná jim napovězte. Třeba nevědí něco, co by měli. Bezpečnost ve městě je v zájmu všech občanů. Pokud znáte řešení, pojďme ho realizovat," vzkazuje občanům starosta Vítězslav Kokoř.

Muž, který vybíral peníze.
Žena se řídila podvodnou sms a přišla o statisíce, policie pátrá po dvou lidech

Lidé oponují tím, že když se v noci projedou Aší, na žádného policistu nenarazí. "Před rokem a půl tady bylo o pět policistů méně. Opakovaně jsem jednal s policejním prezidentem a teď opakovaně takzvaně otravuji ministra vnitra. Lidé říkají, že policie nečiní. Já mám ale jiné informace. Policie případy vyšetřuje, má posílený vyšetřovací tým, ale více z pochopitelných důvodů sdělit nemohu," dodal Kokoř s tím, že téma problémů města zmíní i na přednášce v Senátu ČR, kam je pozván 27. února. Požádal také politické kolegy s pomocí zmínit problémy, které Aš trápí.