VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidem v Plesné chybí dětské hřiště

Plesná - Lidé ve městě u česko-německých hranic se mohou nově vydat i po naučné stezce.

23.9.2014
SDÍLEJ:

ZREKONSTRUOVANÉ náměstí v městské části Plesné Šneky se lidem líbí. Otázkou však zůstává, jak dlouho vydrží bez ´zásahu´ vandalů. Foto: Foto: Deník/Jan Buriánek

Město s více než dvěma tisíci obyvateli. To je Plesná. Nachází se jen několik málo kilometrů od česko-německých hranic. Nejvíce lidé v této obci postrádají dětské hřiště a větší množství volnočasových aktivit pro děti. Mnohé také pobuřuje nevzhledná a opuštěná stará továrna uprostřed města. Jinak jsou obyvatelé tohoto městečka s prací starosty Petra Schallera spokojeni.

I když občanům chybí dětské hřiště, pro ty větší děti je k dispozici multifunkční hřiště u základní školy.

Zatím největší investicí, kterou měla Plesná na starost v uplynulých čtyřech letech, byla rekonstrukce náměstí v městské části Šneky. Jeho vybudování stálo celkem pět milionů korun. Součástí této rekonstrukce bylo i vybudování naučné stezky u hranic s Německem.

Opravené náměstí přivítali lidé s otevřenou náručí. To původní totiž bylo podle nich značně neupravené, s rozpraskaným asfaltem. Nyní se z něj stala odpočinková zóna.

Popraskané chodníky však nebyly jediným důvodem, proč se město pro rekonstrukci náměstí rozhodlo. Do města totiž přichází stále méně turistů, a tak plesenská radnice chtěla, aby se měli lidé proč do města stále vracet. Obě akce, a to jak přestavba náměstí, tak zřízení naučné stezky, byly součástí jednoho velkého rekonstrukčního projektu. Jeho název byl Zvýšení cestovního ruchu v Plesné a Bad Brambachu.

Stavební práce trvaly téměř jeden rok.

Lidé jen doufají, že moderní podoba náměstí s několika lavičkami a sedátky dlouho odolá nájezdu vandalů, s kterými má město také bohatou zkušenost.

Plesenské radnici se podařilo opravit i fasádu kulturního domu. Nová malba však dlouho nevydržela. Pár dní po dokončení stavebních prací si kulturní dům vzali do parády vandalové. Budova tak měla zašpiněnou fasádu a vylámané průduchy. Navíc si někteří lidé vytvořili skládku odpadů přímo před vchodem. Radnice tak musela všechny tyto nedostatky odstranit.

Lepšího sportovního zázemí se dočkali také žáci základní školy. V tamní tělocvičně totiž nechalo město vybudovat celou podlahu. Celkové náklady dosáhly 588 467 korun.

Plesná dbá také na kulturní život občanů. Čtyři roky za sebou se tam totiž konala lidmi oblíbená akce s názvem Plesenský výšlap. Ta je určena nejen pro chodce, ale také pro cyklisty. Letos na jaře se programu zúčastnilo celkem 240 aktivních turistů. Součástí této kulturní akce je každým rokem také hudební vystoupení. Letos se o něj postaral soubor Musikverein Lütter z Německa.

Autor: Jan Buriánek

23.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení