Lidé vidí, jak vypadaly ulice v období před první i druhou světovou válkou. Vidí, jaká příroda obklopovala město Chodov a jak postupně vznikala nejdříve malá obec a následně lidnaté město. Miloš Bělohlávek, teprve 24letý historik, získal ocenění chodovské radnice za svou práci historika. Ten se podivil. „Lidé takové ceny dostávají na sklonku života."


„Začalo to docela nenápadně. Jako studenta historie mě dějiny regionu bavily odjakživa, sbíral jsem staré fotografie a pohlednice Chodova, hledal staré místní pověsti a příběhy a dlouho mě nenapadlo, že by to mohlo někoho zajímat. Přibližně před rokem a půl jsem to pak začal zveřejňovat pro potěšení svých přátel na sociální síti a překvapilo mě, jak neuvěřitelný ohlas to má. Pak už to šlo celkem rychle – založení blogu a tak dále," říká Miloš Bělohlávek.


„V současné době se nejvíc těším na dokončení dvou drobných projektů. V srpnu budou v Chodově jako v prvním městě Karlovarského kraje položeny stolpersteine, tedy kameny zmizelých. Budou připomínat židovskou rodinu Kronbergerů, která zahynula během druhé světové války v koncentračních táborech. Během svatovavřinecké pouti pak bude také slavnostně vysvěcen obnovený kříž u cesty vedoucí k zaniklé vesnici Smolnice, který by měl připomínat mimo jiné právě tuto vesnici a její původní obyvatele," doplnil historik.

Autor: Klára Čurlinová