Hrubá stavba nedokončeného kulturního domu, který straší obyvatele Lipové již mnoho let, půjde k zemi. Na jeho místě má vyrůst centrum obce se zelení. Podle starosty Lipové by se nového parku občané mohli dočkat již příští rok na podzim.

„Letos na podzim chceme požádat v druhém kole Regionální operačního programu severozápad o peníze,“ sdělil starosta Lipové Petr Klír. „To, zda nám finanční prostředky poskytnou se dozvíme do šesti měsíců, tudíž na jaře.“ Pokud by byla žádost zamítnutá, zažádá obratem obec znova v prvním kole příštího roku.

Studii již má obec připravenou. V současné době se pracuje na projektu. Náklady na uskutečnění snu mnoha občanů budou téměř šest milionů korun.
Většina obyvatel Lipové je ze záměru nadšená. Socialistický kulturní dům, který do dnešní doby nenašel uplatnění, byl prý postavený bez toho, aby se dřívější vedení obce zeptalo na názor občanů.

„Vyplýtvaly se na to pouze veliké finanční prostředky,“ řekla obyvatelka Lipové Michaela Široká. „A myslím, že úplně zbytečně. Nikomu z občanů se záměr vybudování kulturního domu nelíbil,“ vysvětlila. Také podotkla, že bude pravděpodobně park opravdu sloužit jako místo setkání občanů. „Například také matkám s menšími dětmi chybí nějaký vhodný prostor,“ dodala.

Ačkoliv třeba dětské hřiště součástí studie není, starosta Lipové matky ubezpečil, že plánují vybudovat nové. To by se mělo nacházet hned vedle, v blízkosti lipovské mateřské školy.