VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S přechodem se v Lipové smířit nechtějí

Lipová u Cheb - Do boje se s lipovskými občany zapojili také krajští členové strany Zelených

25.6.2009
SDÍLEJ:

Občané Lipové a Mýtiny protestují proti záměru vybudovat nový hraniční přechod v MýtiněFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

Mýtina – hraniční přechod pro pěší, který vyvolává řadu emocí. Ze strany Karlovarského kraje hrozí, že bude zprovozněný i pro auta do 3,5 tun. To místní odmítají. Ač se záležitost táhne již rok, výsledky nejsou. Lipovští tak stále žijí v obavách, že jim bude pod okny jezdit až 1500 aut denně.

Strach zesílil po tom, co Krajský úřad Karlovarského kraje zveřejnil záměr rekonstrukce silnice III/21410 Mýtina - Lipová. V případě, že by přechod měl vzniknout, musela by silnice právě rekonstrukcí projít. V jiném případě její oprava podle místních tak nutná není.

„Hodnocení vlivu na životní prostředí jsem dostal,“ potvrdil starosta obce Petr Klír. „Vyjádřím se k ní ale během příštího týdne.“ I přes to ale naznačil, že se jeho názor nemění – přechod pro vozidla rozšířit lidé nechtějí a starosta chce dál hájit jejich zájmy.

„Přistěhovali jsme se před nedávnem do Lipové, a to hlavně kvůli klidu,“ řekl Michal Kičák. „Náš dům stojí deset metrů od cesty, která na přechod vede.“ Ani jemu se záměr pustit přes přechod auta nelíbí. „Doufám, že zdravý rozum zvítězí.“

Kromě místních obyvatel se proti záměru postavila také karlovarská Strana Zelených. Silnice totiž zasahuje do několika ochranných pásem vod a vodních zdrojů, protíná lokální biocentrum, leží v chráněné oblasti přirozené akumulace vod a v přírodním parku Český les. „Dalším argumentem hovořícím proti záměru vybudování tohoto hraničního přechodu je rozpor s územním plánem zóny Mýtina,“ sdělil Tomáš Kubát, předseda krajské organizace Strany Zelených Karlovarského kraje.

„Nová komunikace by procházela nezastavitelným územím obce. Provedení tohoto záměru je celkově nemožné z důvodů kapacitních.“ Podle něj by byl hraniční přechod pro vozidla zcela nadbytečný. „Protože v jeho blízkosti, asi 12 kilometrů, je hraniční přechod Svatý Kříž. Celá stavba by byla pro Karlovarský kraj velice finančně náročná a došlo by ke zhoršení kvality života ve zmíněných obcích,“ dodal.

Autor: Václava Simeonová

Místo události:
25.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení