„Rok 2011 se stává jedním z milníků v rozvoji civilního letectví v Karlovarském kraji. Vývoj navíc ukazuje na narůstající zájem o přímé letecké spojení, zejména z a do Ruska, odkud se rekrutuje klientela, která jednoznačně preferuje přímé lety do našeho regionu a zároveň je ekonomicky atraktivní pro letecké společnosti, aby takovou službu nabízely,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Odrazem zvýšené poptávky tak byly nejen narůstající počty cestujících z tradičních destinací, jako je Moskva či Sankt Petěrburg, ale zejména otevření nových linek do Jekatěrinburgu, Samary a Rostova na Donu.

Nejvýznamnějším leteckým dopravcem na karlovarském letišti zůstává společnost České aerolinie, která loni přepravila 55 807 cestujících. „Z hlediska destinací byl tradičně největší zájem o cesty do Moskvy, Sankt Petěrburgu a Jekatěrinburgu. Mrzí nás, že linka do Kyjeva byla z rozhodnutí dopravce po velmi krátké době pozastavena a nedostala žádnou šanci ukázat svůj potenciál,“ řekl ředitel karlovarského mezinárodního letiště Václav Černý. Kromě tradičních linek fungovala během loňské letní sezony tradičně i linka do turecké Antalye, kterou využilo 1 304 cestujících.

V letošním roce chce vedení letiště pokračovat v trendu postupného zvyšování provozu a objemu přepravy. Plánuje se také zavedení několika nových leteckých linek, a to i do nových destinací.