Problém přemnožených koček se Lubech táhne již dlouho. I zde proti sobě stojí dva nesmiřitelné tábory. Jedna skupina občanů se zlobí kvůli lidem, kteří krmí kočky v okolí panelových domů. V takových místech jsou zbytky potravin a je cítit zápach kočičích výkalů. Proti jsou ale obyvatelé, kterým je opuštěných koček líto.

Na lubském městském úřadě se proto hromadí stížnosti. „Kočky potrhaly v mateřské škole sítě, kterými měla školka z hygienických důvodů pokrytá pískoviště,“ uvedla místostarostka Lubů Miroslava Hrabovská. „Musím připustit, že jsme s panem starostou na obhlídce problémového rajónu napočítali více jak deset koček povalujících se před domy. A to tu ještě zrovna kosili zaměstnanci technických služeb trávu, takže je možné, že ty více bojácné kočky byly schované.

Město se rozhodlo nechat vyrobit boudu, která je umístěná dál od domů. Zájemci kočky mohou krmit tam. „Vzhledem k tomu, že se blíží zima a kocouři budou hledat přístřešek, je možné, že si na nový příbytek zvyknou a usídlí se tam,“ dodala místostarostka.
Kočky nejsou příjemné ale ani návštěvníkům.

„Do Lubů jezdím převážně pracovně,“ uvedl dvaatřicetiletý Tomáš Černý. „Do města přijíždím asi třikrát do měsíce, ale pobíhající kočky u paneláků mi dokážou zkazit náladu. Kdybych zde bydlel, rozhodně by se mi to nelíbilo,“ dodal.