Města Luby a německý Erlbach opět pořádají Hraniční slavnosti. Akce, která se tentokrát koná již po patnácté, vždy přitáhne tisíce návštěvníků, a to i z německé strany hranice.

„Program začne v sobotu 8. srpna ve 14 hodin,“ uvedl starosta Lubů Karel Kubeš. „Hraniční slavnosti zahájí Schalmeienkapelle z Wernitzgrünu.“ Pro malé návštěvníky jsou připravené zajímavé atrakce, soutěže po celé odpoledne, dojení umělé krávy, dětské líčení nebo jízda na kole. Ty větší potěší břišní tanečnice a žonglér Marco, který ukáže také vystoupení s ohnivými kužely. „Součástí bude opět výstava historických traktorů.“ O zábavu se budou střídavě po sobotní odpoledne starat dvě kapely – Saldo Band a Orchestr Migma. „Na místo bývalého hraničního přechodu bude od 12.30 do 16 hodin jezdit v půlhodinových intervalech autobus,“ dodal starosta s tím, že dál bude doprava k dispozici podle zájmu.

V neděli začne program v 10 hodin před lubským městským úřadem, a to trhem s tradičním zbožím. Ve 14 hodin se uskuteční koncert v kostele svatého Ondřeje. Akce je spolufinancovaná Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, investice do vaší budoucností.