Do zadlužené obce Prameny na Mariánskolázeňsku v pondělí odpoledne dorazil Lukáš Kohout. Společně se svým známým by rád vyvedl obec z problémů, tedy chce ji oddlužit.

„První důležitý krok je samozřejmě sestavit funkční zastupitelstvo,” řekl Lukáš Kohout. Podle jeho slov by pak měla pomoc přijít také od státu,” uvedl.
„Chápeme, že jsou lidé situací tady znechucení,” sdělil Pavel Procházka, který chce kandidovat společně s Lukášem Kohoutem.

„Víme, že to nemusí vyjít, ale my lidem chceme pomoci. Nechceme se zviditelnit, nechceme zbohatnout,” dodal s tím, že by mohli i platy nechávat obecní pokladně.

„Pana Kohouta má mnoho lidí za darebáka (proslavil se totiž jako falešný asistent několika poslanců, pozn. red.), ale díky protestům, které organizoval, má ve Varnsdorfu 50 policistů práci.”

Jak podotkl Lukáš Kohout, už mají zprávy o tom, že by se k nim na kandidátku mohli přidat také místní.

Jejich sdružení by prý mohlo nést název Prameny 2012.

Oslovení místní však nápadem nadšení nejsou. „Mně se to vůbec nelíbí,” řekl jeden z nich a dodal, že má Kohout 'sedět'. Má jít totiž do vězení za porušení pravidel podmínky. Podle Kohouta byl ale problém v pracovníkovi probační a mediační služby, který měl být nekorektní.