„Jsme přesvědčení, že jsou neplatné,“ sdělil Lukáš Kohout. Podle jeho slov pochybilo Ministerstvo vnitra. „Výsledkem voleb bylo a je neplatné zveřejnění termínu o jejich konání, neboť Ministerstvo vnitra tento termín neoznámilo včas a řádně,“ sdělil. Problém vidí například v tom, že se informace má objevit na úřední desce dané obce. „Ta se ale v Pramenech nenachází,“ tvrdí. „Náš osobní pozorovatel v obci zjistil, že ani průběh voleb nebyl v souladu s volebním zákonem. Ve správní žalobě budeme navrhovat jejich zrušení a vyhlášení nového termínu,“ dodal s tím, že pokud by byly volby zrušené, do těch dalších by chtěl rozhodně kandidovat.

Ministerstvo ale jakékoliv chyby odmítá. „Ministerstvo vnitra postupovalo zcela v souladu s právními předpisy,“ sdělila jeho mluvčí Petra Schneiderová.

Správní žalobu měl Lukáš Kohout podat ke Krajskému soudu v Plzni v pátek odpoledne. Tento krok zaskočil nejen Pramenské, kteří volby vyhráli.

„Tuto informaci od vás slyším poprvé a velice nepříjemně mě překvapila,“ reagovala Michala Málková, která by měla začít vykonávat post starostky. „Krok pana Kohouta beru jako drzost. Nikdo z Pramenských o jeho pomoc nestojí,“ dodala.