Podle jejích slov je Cheb, co se malebnosti týče, nejkrásnější město. Naposledy ji mohli lidé v Chebu vidět na vánočních trzích. Zanedlouho se však do rodného města zase vrátí, a to na koncert, který si připravila spolu se zpěvákem Bohušem Matušem. Jako host tu vystoupí i další chebský rodák Hynek Tomm.

Tato zpěvačka vystudovala Státní konzervatoř v Praze, obor pop – jazz pod vedením profesorů Lídy Nopové a Vítězslava Hádla. Vystupovala ve skupině Allegro Michala Davida, hostovala v programu Heleny Vondráčkové a koncertovala se skupinou Precedens. Její první muzikálovou zkušeností byla v roce 1992 role Eponine ve světoznámém muzikálu Les Misérables – Bídníci, která ji s přestávkami provázela 20 let. Následovalo pětileté účinkování v nejúspěšnějším českém muzikálu všech dob, v muzikálu Dracula (Lorraine, Větrná Nymfa). Hlavní role dále ztvárnila v muzikálech Miss Saigon (Kim), Malá mořská víla, Kráska a zvíře, Ples upírů (Hospodská), 451° Fahrenheita (Clarissa) a Popelka na ledě (Dora). Magda má za sebou i několik filmových a televizních rolí, dabingové zkušenosti a také řadu sólových alb a nosičů pro děti. Je zakladatelkou Nadačního fondu Magdy Malé, který pomáhá maminkám s dětmi v tísni. Má dvě dcery, Magdalenku a Terezku.

Hned dvě velké akce zaměřené na prevenci drogové kriminality připravili policisté v Karlovarském kraji. V uplynulých dnech zamířili do tržnic ve Svatém Kříži na Chebsku a do Potůčků na Karlovarsku.
Policisté zamířili na tržnice. Tentokrát kvůli drogám

Pocházíte z Chebu, na co nejvíce vzpomínáte?
V Chebu jsem zažila krásné dětství a moc ráda na něj vzpomínám. Mám tu spolužačky, se kterými jsem pořád v kontaktu. V rámci svého času se do Chebu ráda vracím.

Kdy jste naposledy své rodné město navštívila?
Zpívala jsem tady na vánočních trzích a musím říct, že chebské náměstí bylo nádherně ozdobené. Zpívala jsem po celé republice, ale Cheb byl nejkrásnější!

Existuje v Chebu místo, kam jste se nikdy nepodívala a chystáte se tam?
Určitě nějaké existuje, ale nevím o něm.

A je naopak místo, kam se vždy, když do Chebu přijedete, vydáte?
Musím říct, že v kavárně Špalíček mají nejlepší horkou čokoládu, kterou jsem kdy měla. Takže moje první kroky vedou většinou tam.

Je něco, v čem Praha nemůže podle vás Chebu konkurovat?
Nenarodila se tam Magda Malá (smích).

Máte za sebou dlouhou pěveckou kariéru, co chystáte v současnosti?
Od roku 1992 jsem zpívala v muzikálech, což je poměrně dlouhá doba. Nyní jsem se rozhodla, že ve svém životě potřebuji změnu. Vymyslela jsem projekty, které mě naplňují, a jsem šťastná. Vydala jsem CD pro děti Chichichi chachacha, na kterém jsem spolupracovala s Karlem Vágnerem a Jiřím Žáčkem. Zpívám pro děti i seniory, mám své koncerty a koncertuji i s Bohušem Matušem a kapelou Charlie Band.

S tímto zpěvákem chystáte v dubnu koncert v Chebu, přiblížíte detaily?
Diváci se mohou těšit především na krásné písničky. Na koncertě v Chebu máme navíc úžasného hosta, romantického tenora Hynka Tomma, který mě, když jsem ještě žila v Chebu, učil zpívat. Na každém koncertě máme i projekci, kde mohou diváci vidět fotky i klipy z muzikálů, ve kterých jsme účinkovali. Mají se na co těšit.

Mohou vás slyšet lidé také v některém z jiných měst poblíž Karlovarského kraje?
Co se týče Karlovarského kraje, zmínila bych koncert s Bohušem Matušem a Charlie Bandem v Klášterci nad Ohří a sólové vystoupení v Sokolově, které mě čeká na konci dubna.

Velmi známá jste především na muzikálové scéně.
Musím říct, že jsem měla štěstí na všechny role ve všech muzikálech, ve kterých jsem hrála. Snad nejvíc mě zasáhla má první role – Eponina v Bídnících, která mě provázela 20 let, a Lorraine z Draculy, kterou jsem hrála 5 let.

Nazpívala jste i mnoho duetů. S kterými zpěváky jste se postavila k mikrofonu?
Duetů jsem nazpívala hodně. U mikrofonu jsem stála například s Bohouškem Matušem, Helenou Vondráčkovou, Kateřinou Brožovou, Michalem Davidem, Danielem Hůlkou, Romanem Vojtkem, Petrem Dopitou, Vlastíkem Harapesem a dalšími.

Co byste ráda řekla na závěr?
Moc zdravím své rodné město a těším se na vás na našem koncertě 8. dubna od 19 hodin v KC Svoboda.