Úřednice karlovarského magistrátu Ivana Doubová znovu zaměstnává vedení města. Tentokrát musí vysvětlit svá kladná doporučení k některým plánovaným stavbám na území města.

„Máme k nim výhrady, proto jsme prostřednictvím tajemníka Kaválka požádali, aby nám svá stanoviska vysvětlila písemně,“ shrnul podnět k prošetření práce Doubové náměstek Jiří Klsák (KOA). Zatímco Doubová podpořila výstavbu apartmánů v lázeňském území i projekt za miliardu na dolním nádraží, město se postavilo proti. A rozhodlo, že návrhy musí investoři přepracovat.

Ivana Doubová, známá kauzou milionového zhodnocení svých pozemků, byla bývalým vedením magistrátu povýšena z šéfky stavebního úřadu na vedoucí odboru rozvoje a urbanistiky. Z tohoto postu nyní ovlivňuje další výstavbu ve městě.

„A v tom jsme se neshodli. Chceme vědět, na základě jakých posudků a na jaké odborné bázi konkrétní stavby doporučila,“ zdůraznil náměstek.
Ivana Doubová už písemné vysvětlení tajemníkovi předala. „Více nemám, co k tomu říct,“ dodala. Podle Jana Kopála, mluvčího magistrátu, je tento materiál natolik odborného rázu, že vedení města jej nechá přezkoumat experty a až poté se k němu vyjádří.

Náměstek Jiří Klsák už ale otevřeně hovoří o tom, že Ivana Doubová není na karlovarském magistrátu žádaná. „Je spojená s řadou rozporuplných stanovisek a existuje zde pravděpodobnost, že spíše než aby hájila zájmy města, šla na ruku investorům,“ uvedl náměstek.