„Je důležitá pro bezpečnost. Docházelo totiž k prosakování hrází, které byly zajištěny do té doby nevyhovujícím způsobem. Oprava hrází je teď v počáteční fázi projektové dokumentace,“ sděluje Bendl.

Oblast je rok od roku více vyhledávaná turisty a město Mariánské Lázně, CHKO Slavkovský les a Lesy ČR se potýkají s dalšími problémy, jako třeba s neposlušnými řidiči, kteří parkují, kde se dá. „Kladská je součást chráněné krajinné oblasti a je nastavena na určitý počet návštěvníků a musíme přiznat, že se jedná o jedno z nejnádhernějších míst, co se přírody týče v okolí Mariánských Lázní. I proto počet návštěvníků rok od roku roste. Je tady veřejné parkoviště, které je v lokalitě CHKO Slavkovského lesa a Lesů ČR bezplatné. Důvodem je motivace návštěvníků, aby neparkovali jinde. Bohužel se ale i tak stává, že je plné a lidé parkují všude možně. Po dohodě s CHKO, městskou a státní policií se na místě provádějí pravidelné kontroly," doplňuje starosta Mariánských Lázní Martin Kalina.

„V průběhu roku budeme řešit i běžecké trasy. Nebudeme sice nic omezovat, ale neplánujeme pro další sezónu žádné rozšíření, protože už teď jsme na maximu kapacity,“ dodává starosta.

Co se týče opravy hrází, pokud bude počasí přát, bude hotovo do konce příštího roku. Na kolik se vyšplhají ceny za opravy, zatím není jasné.