Pojďte s námi za zvířátky. Tak se jmenovala sobotní akce, kterou v rámci Týdne knihoven uspořádala františkolázeňská knihovna. I třetí ročník zaznamenal velký úspěch, opět dorazila asi stovka dětí.

„Celá akce se mi opravdu moc líbila," zhodnotil osmiletý Mario Straka z Františkových Lázní. „Velmi příjemně mě překvapily také pěkné odměny," pochválil pořadatele.

Akce se konala již potřetí. Tentokrát se zaměřila na zvířátka.

„Nejen na děti čekají zajímavé úkoly, které se týkají nejen vědomostí, ale i zručnosti," uvedla knihovnice Jana Žáková. Úkoly byly nachystané také pro rodiče. Celkem bylo připraveno devět stanovišť a cíl se startem. Trasa vedla od knihovny k bývalému přírodnímu divadlu, okolo tenisových kurtů a Labutího jezírka zpět ke knihovně .

„Jsme rádi, když si rodiče s dětmi najdou v sobotu čas a přijdou sem," podotkla Jana Žáková.

Než se však může taková akce uskutečnit, předchází jí měsíc příprav. Je proto třeba sehnat dostatek dobrovolníků. „Zatím jich máme dost, ale každou další pomocnou ruku vítáme," doplnila knihovnice.

Františkolázeňská knihovna pořádá také Noci s Andersenem, pasování prvňáčků na čtenáře a mnoho dalších akcí pro malé čtenáře. Například poslední listopadovou sobotu se bude konat Den pro dětskou knihu. Na své si ale přijdou i dospělí, pro které pořádá knihovna přednášky nebo společně s muzeem promítání.