V pořadí již šestý ročník pohádkového adventního čtení vygradoval o víkendu poslední letošní čtvrtou částí. V Galerii výtvarného umění v Chebu (GAVU) se sešlo několik desítek dětí i dospělých. Na závěr celé akce děti obdržely malé dárečky.

„Každý rok se adventní čtení soustředilo na určitého pohádkáře,” řekla Veronika Lochmanová z GAVU. „Letos jsme vybrali Královské pohádky od Karla Šiktance. A to hlavně proto, že jsou poetické, ctí se v nich úcta k životu a silám přírody, jsou velmi dobrodružné. Celkově nám byly sympatické,” upřesnila Lochmanová. Adventní čtení ratolesti nadchlo. „Mám adventní čtení moc rád,” řekl sedmiletý Dominik Král z Chebu. „Chodím jsem už od začátku, kdy se tu pohádky začaly vyprávět,” dodal.

O návštěvníky čtení tak není v galerii nouze. „Každý rok se setkáváme s velkým zájem veřejnosti, což nás nesmírně těší,” poznamenala Veronika Lochmanová.

Pohádky dětem přednášeli herci ze Západočeského divadla v Chebu, a sice Jindřich Skopec a Radmila Urbanová. Na závěr celé akce dostaly všechny přítomné děti dárek v podobě keramické ozdoby a sladkost.

„Dnešní adventní čtení bylo hezké,” radoval se sedmiletý Vojta Michalčák z Chebu. „Chodím si pohádky poslechnout téměř vždy.”