Psí útulek v Chebu opět překročil svou kapacitu. Lidé se nechtěných psů zbavují různým způsobem.

Kupříkladu Hepinka, kříženka střední velikosti, skončila za plotem zahrady v Karlovarské ulici v Chebu i s pelíškem a vodítkem. Někdo ji tam prostě přehodil přes plot.

„Je stará asi osm měsíců,“ informuje na webových stránkách vedoucí útulku Marie Lokingová. „Je hodná, ale zatím vystresovaná a vystrašená.“ Venku jako nechtěná skončila také čtyři štěňata. Tři feny Lucy, Linda, Lentilka a pejsek Luky. Původně jich prý bylo podle oznamovatelů pět, ale páté štěně se nepodařilo chebské městské policii najít. Pejskům je šest týdnů a naštěstí již tři z nich našli nový domov. „K adopci je poslední chlupatá fena,“ doplnila Lokingová.

Důvodem k odložení je pro některé majitele také nechtěná březost feny. Desetiměsíční kříženku labradora a německého ovčáka potkal právě takový osud. Hodná, zatím vystrašená, neumí chodit na vodítku. Všechna zvířata najdou zájemci s fotografiemi a popisem na internetu www.utulek-cheb.estranky.cz. Otvírací doba je od pondělí do čtvrtka 8 - 14.45 hodin, v pátek 8 - 12.45 hodin, v sobotu 9 - 15.30 hodin. Je lepší předem kontaktovat útulek na čísle 732156634 (po 16. hodině) nebo na 354 434 722.

„Kdyby to šlo, vzala bych si z útulku každého zachráněného psa a lidi hnala k odpovědnosti,“ poznamenala Chebanka Jitka Straková.