Pan učitel, jak jej děti nazývají, přihlásil své tanečníky do nové soutěže Česko Slovensko má talent. Tu vyhlásily televize Prima a Joj. Skupina už má za sebou natáčení medailonku, 6. června jede na první casting. Diváci by se mohli s dětmi z Chebska setkat v televizním vysílání již na podzim.

Jak náročná bude příprava?

Protože mám zkušenosti z Bailanda, kde jsem trénoval osm hodin denně, předpokládám, že to bude stejné a budeme mít zhruba týden až dva na to, postavit dvě minuty sestavy s akrobacií.

Jste asi jediní v chebském okrese…

Zatím vím o tom, že je tam hodně artistů, zpěváků, jak to bývá u podobných soutěží, ale tanečních skupin moc ne. Takže z okresu Cheb jsme první.

Čí to byl nápad?

Můj. Protože sám mám podobnou zkušenost, chtěl jsem, aby do toho šly děti také. Chci, aby zažily tu atmosféru. Hlavně je tam slušná výhra, která by naší škole finančně velmi pomohla.

Nebude to pro děti těžké? Jak staré tanečníky jste vybral?

Určitě to bude těžké, protože to neznají, makat osm hodin denně v zápřahu, ale vzhledem k tomu, že jsme vybírali věkovou kategorii 11 až 16 let, měli by to zmáknout. Jen jeden hoch je jedenáctiletý, jinak dívky 15 a 16 let. Vybrali jsme ty nejlepší ze všech kolektivů, které máme v Aši, Lubech, Chebu a Hazlově. A přihlásili jsme se, protože si samozřejmě myslíme, že máme talent.