Diamantovou svatbu symbolicky uzavřeli na Obecním úřadě v Krásné. Za svůj život vychovali čtyři děti, dočkali se již deseti vnoučat a pěti pravnoučat. A jakou radu mají na to, jak zůstat dlouho spolu? Hlavní je především být navzájem tolerantní.

Renata Pištějová se narodila v Německu, následně emigrovala do České republiky, kde v dospělosti začala pracovat ve firmě na kola dnes již neexistující Esce. Tam se seznámila se svým manželem Michalem. Ten se narodil na Slovensku a do Čech se přistěhoval kvůli práci.

„Jakmile jsme se jednou uviděli, hned jsme se do sebe zamilovali," uvedla Renata Pištějová. „Nejdůležitějším bodem v manželství je tolerance, ta v dnešní době hodně mladým lidem chybí," posteskla si Renata Pištějová.

Oba manželé pracovali až do důchodu právě v podniku Eska. Zaměstnání tedy během let neměnili.

„V rodinném domku, ve kterém bydlíme od začátku manželství, jsme chovali kachny, slepice, anebo dokonce i prase," vyjmenovala Renata Pištějová.

Samozřejmostí jsou dnes na zahrádce i květiny, které Renatu Pištějovou těší.

„Diamantovou svatbu jsme si velmi užili a byl to pro nás nezapomenutelný okamžik v životě. Přáli bychom si, aby dnešní mladí lidé vydrželi spolu tolik let a měli se stále rádi jako my dva," dodala Renata Pištějová.