„Před třemi lety se nám život obrátil vzhůru nohama,“ uvádí žena, jejíž jméno Deník nezveřejní z důvodu zachování bezpečí rodiny. „Bojíme se, dokonce nám vyhrožují,“ doplňuje žena.

Podle jejího vyprávění vše začalo, když pojala s manželem podezření, že je jejich dcera, tehdy třináctiletá, předmětem zájmu asi čtyřicetiletého muže. Ohlásili své podezření na policii, ale pak se vše obrátilo proti nim. Někdo, možná i dotyčný muž, se jim patrně začal mstít. Alespoň to vyplývá ze slov nešťastné ženy.

Falešná obvinění, slídění, pomluvy, to vše následovalo v krátkém sledu. Ochrany a pomoci se manželé dovolávají dodnes jen velmi těžko, úřady naopak vyslyšely stížnosti na rodinu a jednání s nimi připomíná manželům boj s větrnými mlýny.

Přišli o děti. Syn se rozhodl bydlet sám, dceru jim odebrali sociální pracovníci. „Teď čekáme na soud,“ poznamenává žena. „Ale snad se to začíná hýbat k lepšímu.“

Kromě toho jim totiž bylo odcizeno i čtyřhlavé stádo koní, po kterém dlouho marně pátrali.

Když už mu byli na stopě, koně záhadně zmizeli. Pátrání začalo nanovo a pak se objevila stopa nedaleko bydliště manželů. Aby si byli jistí, že se skutečně jedná o jejich zvířata, pozvali si veterinární inspektorku z Chebu, která jako jediná mohla vstoupit na soukromý pozemek a získala potřebné důkazy.

„Když nám koně odváželi, byl u toho náš syn a dotyčný muž, se kterým jsme měli spory, seděl opodál v autě,“ doplňuje žena. „Nevím, jak se mu podařilo ovlivnit jednání našeho syna, ale takhle to udělal i v dalších případech, když ovlivňoval svědky. V nejbližších dnech by se nám měli koně vrátit, tak snad budeme slavit úspěch alespoň v tomto případě. Co a jak bude s další záležitostí, to ukáže čas. Ale můžu říct, že se opravdu bojíme. Manžela dokonce napadli.“

K případu ukradených koní se policie nevyjádřila. „Vzhledem k tomu, že zúčastněné strany jsou osoby mladší osmnácti let, nelze v případu podat žádné informace,“ vzkázali vyšetřovatelé prostřednictvím mluvčí Martiny Hruškové.