V dobrém i zlém. Slova, která slyšelo mnoho manželských párů také na Chebsku. Již za necelé dva týdny začne v České republice další ročník Národního týdne manželství s podtitulem V bohatství i chudobě.

Během valentinského týdne 8. až 14. února se budou v desítkách českých měst konat akce ukazující na to, že romantika a manželství patří dohromady.
„Národní týden manželství chce vyzvat manželské páry, aby pomohly vyvrátit mýtus, že manželství a věrnost znamená konec romantiky a dobrého sexu,“ uvedl Petr Činčala, koordinátor projektu.

„Chceme vyzvat české manželské páry, které jsou zcela přirozeně romantické, aby do 14. února na adresu info@tydenmanzelstvi.cz zaslaly ty nejromantičtější momenty svých manželství, z nichž bychom pak vybrali deset nejlepších,“ vyzval koordinátor.

Juliette Kellowová, editorka magazínu Top Sante, který si objednal výzkum, prohlásila, že: „I když se populární televizní programy zaměřují na nefunkční vztahy, většina žen touží po lásce a přátelství jednoho partnera. Náš průzkum razantně popřel všechny představy, že pro kvalitní sex je potřeba střídat partnery a mít zaručenu volnost. Pravdou je, že pro skutečně dobrý sex musíte partnera dokonale znát a musíte proniknout hluboko do jeho intimity. To je většinou zaručeno právě v dlouhodobých vztazích a v manželství.“