„Konečně by to mohlo vyjít," mnou si ruce lyžaři v Mariánských Lázních. Vypadá to, že počasí se umoudřilo, sněhová děla jedou, a pokud všechno dobře dopadne, už v sobotu by se po sjezdovce mohli prohánět první lyžaři.

„Ve středu o půlnoci jsme začali opět zasněžovat část Slalomáku," informovala manažerka provozovatele Renata Balašová. Pokud bude počasí milovníkům zimních sportů přát, v sobotu 21. prosince by měl Skiareál Mariánky spustit levý lyžařský vlek a levou část Slalomáku.

„Dokud neuvidím otevřeno, neuvěřím," řekl David Hlaváček z Mariánských Lázní. „Minulý týden jsem se těšil jako malé dítě a ono se oteplilo. Takže teď se raději netěším, abych něco nezakřikl. Jinak musím přiznat, že se moc těším na to, až si nazuji lyžáky a sjedu kopec," uvedl.

„Jsem vážně zvědavá, jestli se zahájení podaří podle plánu," řekla Natálie Václavíková z Mariánských Lázní. „Lyže máme celá rodina připravené a nemůžeme se dočkat. Ale větru, dešti prostě neporučíme. Můžeme jen doufat, že už bude konečně dlouhodobě mrznout."

Zatímco ve Skiareálu Mariánky je zahájení sezony opravdu blízko, ašští návštěvníci lyžařského střediska budou muset ještě počkat. V Aši se dosud zasněžovat nezačalo a sněhová děla se spustí až ve chvíli, kdy teploty dlouhodoběji klesnou pod bod mrazu.

„Jezdíme s rodinou raději do Aše, a proto sleduji stránky ašské sjezdovky," přiblížil Jaroslav Straka z Chebu. „Zatím to ale nevypadá na brzké zahájení. Budeme si muset ještě nějakou chvíli počkat a pak si to užijeme."