Hamrníky jsou nyní klidnou, zelenou plochou, kam se chodí lidé relaxovat. „My bychom toto místo chtěli dál rozvíjet. Některé základní kroky jsme už podnikli a další jsou na řadě. V minulosti jsme nechali vystavět hřiště na parkur a v současnosti doděláváme hřiště na disgolf, což je zajímavý sport, řekněme takový hybrid mezi golfem a házení talířem. Plánujeme třináct jamek, s tím, že nejprve jich bude otevřeno deset a budou v provozu co nevidět. Dále máme připravenou projektovou dokumentaci na nový skatepark a budou se tam rozšiřovat i dráhy pro bikery,“ pokračuje.

Připravuje se ale studie, která má sportovně rekreační areál v Mariánských Lázních posunout ještě dál. „Zpracovatel úvodní revitalizační studie spolupracoval na realizaci chebské Krajinky. Je to společnost, ateliér, který se v těchto záležitostech vyzná a rozhodně má co nabídnout. V plánu jsou nejen prvky pro sportovní aktivity, ale i pro odpočinek. Ve studii jsou navržené také dětské prvky a já jsem trval i na tom, aby se v místech obnovila i jedna plocha, která tam v minulosti byla,“ vysvětluje.

Transparenty, více jak dvě stovky demonstrujících, velká nespokojenost s vládními opatřeními a stálými restrikcemi v době koronavirové pandemie přiměla protestující na Chebsku uspořádat další vlnu demonstrací.
Lidé v Chebu demonstrovali proti vládním restrikcím a pandemickému zákonu

Zásadní jsou finance. „Na výstavbu takových sportovně relaxačních areálů by se určitě alespoň u Národní sportovní agentury nebo u ministerstva pro místní rozvoj nějaké peníze našly, tedy v to pevně doufáme. Takové naše želízko v ohni je rozvojová plocha, která je určena k zástavbě rodinných domů, takže tady by finanční příjem měl být také. Peníze budou následně investovány do zmíněného areálu. V letošním roce bychom mohli ještě započít práci na projektové dokumentaci na in-line dráhu, která je pro nás zásadní. Dále vše bude hodně záležet na dotačních titulech,“ uzavírá.

Podle starosty Kaliny je hrubý odhad na celý projekt sportovně rekreačního areálu Hamrníky zhruba 40 milionů korun s tím, že projektu by měl započít, pokud vše půjde podle plánu, v roce 2024.