„Od podzimu 2022 se nám podařilo připravit a podat žádosti o dotaci na 34 projektů, z toho je 18 z fondů Evropské unie a 16 z rozpočtu Karlovarského kraje. Osm projektů již získalo evropské prostředky, stejný počet projektů zase finance z kraje,“ uvedl Samuel Zabolotný, místostarosta Mariánských Lázní.

Díky tomu město mohlo například nakoupit hybridní automobily pro Domov pro seniory, začít s první etapou rekonstrukce veřejného osvětlení, připravit energetickou koncepci nebo třeba pořídit moderní technologie do škol.

Ilustrační snímek.
Kontejnerová stání v Mariánských Lázních pohlídají kamery

„Rádi bychom také získali prostředky na vybudování depozitáře muzea, výměny umělé trávy na fotbalovém hřišti, stavbu víceúčelového hřiště v Hamrníkách nebo na stavbu cyklostezek. Dalších 24 projektů je v přípravě. Mezi nimi je například revitalizace centrálních parků či úpravy Mírového náměstí. Pracujeme také na dlouhodobých projektech, které budou finančně náročné, ale je třeba je realizovat. Mezi nimi je například výměna lanovky či stavba nové radnice a rekonstrukce obecního domu,“ dodal místostarosta.