VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mariánské Lázně nejvíce potřebují...

Mariánské Lázně – Deník se obrátil na zastupitele Mariánských Lázní Petra Horkého (ČSSD) a místostarostu města Jiřího Chvala (ODS) s jednoduchou otázkou

30.9.2010
SDÍLEJ:

Zpívající fontána v Mariánských Lázní.Foto: Czechtourism

Oba odpovídali na dotaz – co jejich město potřebuje nejvíce.

Petr Horký


Mariánské Lázně potřebují zejména změnu stylu vedení města. Současná koalice je nefunkční a ukazuje se, že ani 16 lidí z 21 zastupitelů nebylo schopno po většinu volebního období dát dohromady potřebných 11 hlasů pro prosazení jednotlivých bodů Programového prohlášení Rady města.
Pokud se tedy koaliční strany a volební sdružení chlubí před volbami, že prosadily to či ono, není to v naprosté většině pravda. Vždyť i jednotlivé rozpočty procházely jen těsným poměrem hlasů. Řešením je koalice, jejímž základem budou standardní politické strany a jejíž členové budou dodržovat dohodnutá pravidla a všechny body koaliční dohody.

Pro Mariánské Lázně je nezbytný jasný rozpočtový výhled, který budou všichni členové koalice respektovat a podporovat.
Mariánské Lázně potřebují průhledná a jasná rozpočtová pravidla. To se týká hlavně všech forem dotací, ať se jedná o školství, sport, kulturu či neziskové organizace.

Mariánské Lázně se neobejdou bez jasného investičního výhledu jak střednědobého, tak dlouhodobého. Město potřebuje také systém propagace jak doma, tak ve světě. Takový systém neexistuje a veškeré aktivity v této oblasti jsou nahodilé.

Jiří Chval

Mariánské Lázně nutně potřebují štěstí, aby se po volbách v zastupitelstvu sešla konstruktivní, pracovitá a komunikativní skupina rozumných lidí, prostá škorpilů a jedinců s partikulárními zájmy.
Mariánské Lázně nutně a nejvíce potřebují práci a příležitost pro mladé.

Podle mého názoru jedním z nejpalčivějších problémů Mariánských Lázní je doprava, a to hned v několika pohledech. Město potřebuje napojení na dálniční přivaděč, neboť se tak nejen odlehčí vnitřním komunikacím, ale zrychlí se cestování směrem na Planou a jako bonus ještě vznikne cyklostezka do Chodové Plané. Výstavbu přivaděče zajišťuje kraj. Neméně významnou potřebou je výstavba dopravního terminálu včetně rekonstrukce Nádražního náměstí. Jak víte, dokončují se práce na úpravách železniční tratě, nádraží máme překrásně opravené a tak zbývá celé dílo dokončit. A aby toho nebylo dost, bude třeba vyřešit nouzi o parkovací místa v lázeňském území a financování městské hromadné dopravy, jež je sice potřebnou službou, ale také jednou z největších pijavic rozpočtu.

Ostatně ve výčtu toho nejpotřebnějšího nesmí chybět zásadní reforma správy městských financí. Význam změny hospodaření je zásadní a nelze město donekonečna ´vybydlovat´. Město se musí postarat o své seniory a vnímat přitom současný trend, kdy se k nám stěhují i starší páry z velkých měst k poklidnému dožití.

Autor: Vladimír Kučera

30.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení