Generální ředitel LLML a.s., Karel Kalivoda, popisuje současnou situaci jako náročnou, kdy společnost sama nese všechny náklady spojené s udržováním lázeňského majetku bez jakéhokoliv příspěvku z veřejného sektoru. Přirovnal tuto situaci k soukromému pozemku, kde sousedé využívají prostor bez účasti na údržbě. "Sekáte trávu, udržujete studánku čistou a sousedé si chodí na váš pozemek dělat piknik," popsal Kalivoda.

V rámci možného obchodu se hovoří zejména o hlavní kolonádě, kolonádě Rudolfova a Karolinina pramene, pavilonu Křížového pramene či kolonádě Ferdinandova pramene a dalších objektech.

"Posledních několik měsíců vedeme se společností LLML velmi konstruktivní jednání o budoucím uspořádání majetku. Hledáme řešení, které bude v nejlepším zájmu obou stran, tedy města Mariánské Lázně i společnosti LLML," potvrdil starosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík.

Zmiňovaná lázeňská infrastruktura původně patřila Státním léčebným lázním s.p. V letech 1991 a 1992 mělo město možnost nemovitosti získat. Převod majetku ale nebyl tehdejším zastupitelstvem odsouhlasen, stal se tak součástí privatizačního projektu a přešel do vlastnictví LLML a.s. "Nemá smysl polemizovat o tom, zda byl tento krok ideálním řešením. Pojďme se raději věnovat současnosti a hlavně budoucnosti," konstatuje generální ředitel lázní.

Podle starosty jde o strategická místa, která využívají lázeňští hosté, turisté i místní obyvatelé. "Věřím, že společné úsilí povede k pozitivnímu výsledku pro všechny. Pokud by objekty v budoucnu vlastnila například jiná soukromá společnost, nebyli bychom schopni ovlivnit jejich správu a přístupnost pro veřejnost," vysvětlil starosta s tím, že město má navíc mnohem více možností získat finanční prostředky na péči, údržbu a rekonstrukce oproti soukromému provozovateli.