„Sleva se týká celkem 61 prostor,“ informoval starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. Poloviční nájemné budou platit podnikatelé od února do konce dubna. Městská kasa tím opět utrpí. „Za tři měsíce se očekávaný příjem v rozpočtu sníží o zhruba 1,82 milionu korun,“ uvedl starosta.

Loni provozovatelé platili pouze 10 procent nájemného. Rada města nyní rozhodla, že slevu sníží. „Zaznamenali jsme během minulého roku námitky některých opozičních zastupitelů, že slevy na nájmu jsou příliš vysoké a bylo by záhodno je kombinovat se státními dotačními tituly,“ vysvětlil starosta. Podle jeho slov eviduje město náznaky, že by podnikatelé i letos mohli žádat stát o úhrady nájemného. „V případě, že státní podpora prodloužena nebude, vyvoláme s nájemníky další jednání a budeme postup koordinovat,“ dodal.

„Je dobrý pocit, že na nás město myslí,“ řekl jeden z podnikatelů, kteří mají svou živnost v nyní uzavřenou. „Už na jaře a na podzim mi slevy na nájemném pomohly. Každá koruna v této situaci pomůže. Ani pro město to není jednoduché, protože přichází o dost peněz.“