Vernisáž výstavy Kouření může zabíjet se uskutečnila včera ve večerních hodinách v mariánskolázeňském rockovém hudebním klubu Morrison. Expozice bude trvat až do neděle 25. dubna.

Mladý a nadějný výtvarník Adam Virt představí také dokumentární film o mariánskolázeňském písničkáři Sykym, který s jeho spoluprací natočil.
„Nevím vůbec, o koho jde,“ řekla překvapeně Petra Langášová z Chebu. „Určitě ale přijdu, jelikož si myslím, že mladí umělci potřebují podpořit a navíc mám umění ráda. Docela mě zarazil název výstavy a to, že ji Virt pořádá v rockovém klubu. Jsem zvyklá tam jezdit na koncerty, tak mě zajímá, jak to bude ve výsledku vypadat,“ dodala Langášová.

„Nevím, co si mám pod názvem výstavy Kouření může zabíjet představit,“ řekl Jan Kolouch z Mariánských Lázní. „O Adamovi Virtovi jsem už několikrát slyšel. Prý je velmi šikovný a nadaný fotograf, malíř, básník a spisovatel. Z toho, co jsem o něm slyšel, mám pocit, že ho čeká opravdu pestrá budoucnost, pokud však svou dráhu umělce neopustí. Na jeho výstavu bych se rád přišel podívat, protože mi přijde zajímavé i to prostředí. Je to prý i velmi zábavný člověk, takže si myslím, že bude o zábavu po celou výstavu postaráno. “