„Projekt již máme hotový a rádi bychom na akci získali dotační prostředky,“ sdělil mariánskolázeňský starosta Martin Hurajčík. „Park na Mírovém náměstí původně navrhl Václav Skalník. Na konci 19. století se o změnu postaral František J. Thomayer. Změnil dispozice parku z původních hvězdicovitě se sbíhajících cest, navrhl pokácení vzrostlých stromů ve středové části a naplánoval tam okrasné záhony. Původní kašna byla nahrazena takzvanou Jubilejní se třemi bronzovými sochami, které držely girlandy tvořené drátěnou konstrukcí a popínavými rostlinami,“ připomněl starosta a doplnil, že v současné době park není reprezentativní.

Ilustrační foto.
Vzhled mariánskolázeňských předzahrádek se nově řídí manuálem

Mírové náměstí by se tak opět mělo stát příjemným místem k odpočinku. „Počítá se s novou výsadbou stromů a keřů a doplnění uměleckých prvků a záhonků. Dominantním prvkem je kašna, která se také dočká renovace. Uvažuje se také o tom, zda ji doplnit o sochy, které byly před válkou její součástí,“ sdělil Jan Budka, radní pro sport a životní prostředí. „Projekt počítá také s kočárovým stáním, která budou umístěna naproti na ulici. Budou zde také instalovaná pítka pro koně a nádoby na trus,“ dodal Jan Budka. Instalován tam má být nový závlahový systém a nové osvětlení.

„Dojem však stále kazí bývalý hotel Rozkvět, který bohužel není v našem majetku. Snažíme se tlačit na majitele, a to třeba vysokou daní z nemovitosti. Město má v tomto bohužel velice omezené kompetence. Pokusíme se alespoň hezky zakrýt štít vedlejšího domu,“ uzavřel Jan Budka.