Podle starosty Martina Kaliny si město může takové hospodaření dovolit, protože v posledních letech hospodařilo velice dobře. Celý plánovaný schodek je schopné pokrýt z rezervního fondu a nemusí městskou kasu zadlužovat.

„V rámci investic by mělo být více než 46 milionů korun kryto dotačně,“ informoval Martin Kalina. Město tyto investiční akce musí předfinancovat, ale postupem času se částky do rozpočtu města vrátí.

ZÁSADNÍ JE OPRAVA CHOPINU

„Plánujeme několik zásadních akcí. Tou nejdůležitější a nejnákladnější bude první polovina rekonstrukce domu Chopin,“ řekl starosta. Náklady budou činit přibližně 38 milionů korun. Na řadu také přijde havarijní veřejné osvětlení ve čtvrti Úšovice. Vyjde na 30 milionů korun. A v rozpočtu se myslí i na radnici. Zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci má stát osm milionů korun.

Zkrátka nepřijdou ani školy. „Plánujeme do nich investovat přes čtyři miliony korun,“ sdělil Martin Kalina. Největším projektem je vybudování nových multifunkčních učeben ve škole v Úšovicích a škole Vítězství.

MĚSTO MYSLÍ I NA SPORTOVIŠTĚ

V bazénu chce město rekonstruovat technologii a na rekonstrukci palubovky a košů v basketbalové hale ve Slovanu je připraveno 2,5 milionu korun. Město chystá projekt pro vybudování tribuny na fotbalovém stadionu v areálu Viktorie. Další řada investičních akcí se bude realizovat v případě, že u nich bude možné čerpat dotace, třeba revitalizace Velkého knížecího rybníka či stavba skateparku.