„V minulých letech se ukázalo, že tento festival je činnost velice záslužná a hojně navštěvovaná. Musím podotknout, že návštěvností pomalu začíná soupeřit se zahájením lázeňské sezóny. Věřím, že se počasí vydaří, alespoň to meteorologové slibují. Chtěl bych pozvat všechny lidi z Mariánských Lázní, ale i širokého okolí, aby navštívili naší kolonádu, dali si dobré víno, něco dobrého k pití a odpočinuli si během letních víkendových dní a načerpali tak energii do dalšího pracovního procesu,“ sděluje starosta Mariánských Martin Kalina.

Čtvrtý ročník na Hlavní kolonádě představí 18 vinařství z Čech a Moravy. „Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou například mutěnické Modré vinařství, čejkovické Vinařství Konečný, poddvorovské Vinařství Gertner či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným sommelierem Lukášem Polišenským, se potkáte i se zcela novými vinaři. Celková nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín, přes perlivá a růžová vína, až po mohutná vína z francouzských sudů či vína vyrobená speciálními technologiemi,“ uvádí PR manažerka Lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně Elena Sorokina.

Opotřebený desetiletý počítačový tomograf tak nahradil nový, stejně tak, jak tomu bylo v Nemocnici Karlovy Vary, kde nové CT slouží už od června 2022.
Nemocnice Cheb má zbrusu nový počítačový tomograf, je rychlejší a šetrnější

Návštěvníky čeká i gastronomický a kulturní zážitek „Součástí akce bude food zóna s nabídkou špičkových tapas, kvalitních sýrů a uzenin, originálních škvarkových tyčinek či sladkých zákusků a také zajímavý doprovodný program. Odpoledne zahraje Cimbálová muzika Majerán a večer pak A.S. Band Aliho Siládiho. Programem vás budou provázet moderátor Luděk Holý a sommelier Filip Jasinský,“ uzavírá Sorokina.

Na akci je volný vstup a víno se bude nalévat výhradně do festivalových sklenic, které budou k zakoupení přímo na místě za 100 korun.