„V letní sezoně 2022 čeká Mariánské Lázně bohatý kulturní program. Snažíme se přilákat české turisty nejenom na výjimečné přírodní krásy a procedury, ale i na kulturní zážitky, kterými byly historické lázně vždycky proslulé,“ sděluje ředitelka Informačního centra Mariánských Lázní Barbora Tintěrová.

Mezi kulturními akcemi najdou návštěvníci oblíbené hudební koncerty, které pořádají organizace a spolky. „Návštěvníci se mohou například těšit na Hudbu u Lesního pramene, vystoupení smíšeného pěveckého sboru Fontána, mezinárodní hudební festival LEBENDES GRENZLAND – ŽIVÉ POHRANIČÍ, vystoupení Folklorního souboru Marjánek nebo také žáků Základní umělecké školy Fryderyka Chopina Mariánské Lázně,“ pokračuje.

Sv. Jiří rozšiřuje své služby, které pomohou ulehčit od bolesti těm, co pečují o své nemocné blízké nebo je ztratili a potřebují se vypořádat s následným traumatem. Vznikly proto takzvané svépomocné skupiny.
V Hospicu Sv. Jiří v Chebu mají nově tři svépomocné skupiny

Příznivci literatury a kina si v nové sezoně v Mariánských Lázních také přijdou podle Barbory Tintěrové na své. „Myslím si, že milovníci literárního světa uvítají akci Knižní Lázně nebo výstavu nazvanou Šolom Alejchem, Franz Kafka, Theodor Lessing a židovskou komunitu v Mariánských Lázních v 19. století, která se chystá v městské knihovně. Dále také pokračuje festival Letní kino, který měl obrovský úspěch v sezoně 2021,“ uvádí s tím, že se lidé také mohou těšit na sedmý ročník Marienbad Film Festivalu.

Jedlíci i v tomto roce budou mít žně, turisty totiž lákají rozmanité food festivaly. "Jeden z nejznámějších je Lázeňský Food Festival, který organizuje Andrea Sasková. Pivaři se také nebudou letos v Mariánských Lázních nudit. I pro ně máme připravené zajímavé akce jako je například S harmonikou na pivo, kterou pořádá místní pivovar Kronl, dále je čeká Kvíz u pivka. Ten má zase na starosti Radka Korcová,“ dodává Tintěrová.

Stejně jako v minulém roce, tak i v sezoně 2022 proběhne Den ukrajinské kultury, který pořádá společnost Ukrajinská iniciativa v České republice.