Desítky vystoupení a všemožných lákadel připravily Mariánské Lázně při slavnostním zahájení lázeňské sezony, které se uskuteční od pátku 10. května do neděle 12. května. Kulturní program je pro všechny návštěvníky zdarma.
„Od pátku do neděle bude pro všechny příchozí na kolonádě připraven staročeský jarmark," uvedla Petra Šmídová z pořadatelské agentury, která program slavnostního zahájení zajišťuje. „Lidé se mohou také těšit na mnoho výstav a samozřejmě na lokální, ale i republikově známé kapely," potvrdila.
Při zahájení vystoupí například Bourbongrass, Ghost on Tuesday nebo známí Booger, Zajíc Company či 100°C. Vrcholem se stane nejspíš vystoupení oblíbeného Mekyho Žbirky.
U Rudolfova pramene bude po celou sobotu k dispozici akce 'Den s Českým rozhlasem Plzeň' a také čtenářská kavárna.
O oficiální program se postaralo mariánskolázeňské Kulturní a informační středisko v čele s Alenou Havrdovou. „V oficiální části programu se návštěvníci dočkají mše svaté, kterou povede opat tepelský Zdeněk Lobkowicz, a žehnání pramenům za přítomnosti vedení města. Připraven je také slavnostní koncert Západočeského symfonického orchestru," potvrdila.
PROGRAM ZAHÁJENÍ SEZONY
PÁTEK 10. KVĚTNA KOLONÁDA
15:00 18:00 Program pro děti
15:00 15:30 Canzona dětský pěvecký sbor ZUŠ F. Chopina
15:45 16:45 Kytarový soubor ZUŠ F. Chopina
17:00 17:45 Dixieland ZUŠ F. Chopina
MĚSTSKÉ MUZEUM
09:30 17:30 Den otevřených dveří
MĚSTSKÁ KNIHOVNA
17:00 17:30 Projekce filmu 'Kdo nebyl v ML, jako by nebyl…'
SPOLEČENSKÝ DŮM CASINO
19:30 Slavnostní koncert Západočeského symfonického orchestru
KOLONÁDA ARNIKA AIR STAGE RÁDIA EGRENSIS
17:30 Bourbongrass, Stan & Tony revival, Ghost on Tuesday
CLUB NA RAMPĚ
21:00 DJ Orgonik oldies večer
SOBOTA 11. KVĚTNA KOLONÁDA
09:30 15:30 Lázeňský louskáček
09:45 Mažoretky Kopretinky z Jihu
10:30 Vystoupení pěveckého souboru FONTÁNA
10:00 Mše svatá v kostele
11:30 Žehnání pramenům a oficiální zahájení oslav za přítom- nosti představitelů města, církví a pozvaných hostů
12:00 Slavnostní skladba spuštění Fontány
12:00 12:05 Zahájení koncertního odpoledne s kolonádou
12:10 13:00 Akordeonový orchestr Alexandra Smutného
13:15 16:30 Kvintetky, taneční soubor ZUŠ F. Ch., Atares, M. Žbirka
KOLONÁDA RUDOLFŮV PRAMEN
14:00 Vystoupení žáků Praktické a speciální ZŠ M. Lázně
14:30 Moderní gymnastika ZŠ Úšovice
MĚSTSKÉ MUZEUM
14:30 Vernisáž výstavy obrazů a voskových odlitků
PARK BOHEMINIUM
14:00 Odhalení modelu královského hradu Bezděz
KOLONÁDA ARNIKA AIR STAGE RÁDIA EGRENSIS
17:00 Rockový koncert za účasti předních českých kapel
NEDĚLE 12. KVĚTNA KOLONÁDA
10:00 11:30 DOM ZUŠ F. Chopina
11:45 12:15 Pěvecký sbor ZŠ Úšovice
12:30 13:30 Daliborka
MĚSTSKÉ MUZEUM
09:30 17:30 Výstava obrazů a voskových odlitků
Výstava historických cukráren a pekáren
PARK BOHEMINIUM
10:00 18:00 Stálá expozice miniatur stavebních památek ČR
MĚSTSKÉ DIVADLO
14:15 15:00 Vystoupení divadelního souboru Divadlo lidové tvorby ML s představením 'Féerie o Mariánských Lázních'