Prestižní značky jako je Excelsior, Rudolfův pramen nebo Aqua Maria z pultů obchodů nezmizí. Přestože město Mariánské Lázně před měsícem vypovědělo firmě Marienbad Waters licenční smlouvu o ochranných známkách, vše je zapomenuto. Na svém posledním zasedání rada města rozhodla o zpětvzetí výpovědi.

Tato situace vznikla kvůli dluhům společnosti vůči městu, které činily přibližně osm set tisíc korun. Stáčírna má už delší dobu problémy s distribucí produktů do obchodní sítě poté, co bývalý vlastník přivedl společnost téměř do konkurzu.

Už tenkrát se radnice nebránila dohodě a tvrdila, že za určitých podmínek je možné vzít výpověď zpět. „Na základě dohody vedení města s vedením společnosti Marienbad Waters bylo navrženo, že po uznání dluhu, což se stalo, bude výpověď stažena,“ informoval starosta Zdeněk Král.

„Během jednoho měsíce bude vypracován návrh kapitalizace pohledávky a tento návrh bude předložen zastupitelstvu města ke schválení.“ Zda se dluh umoří zvýšením počtu akcií ve vlastnictví města nebo se bude jednat o jinou kompenzaci, se teprve uvidí. „Cílem je uklidnění situace a obnovení výroby, protože město má mimo poplatků za známky ještě peníze za každý stočený litr,“ uvedl Král. Společnost stojí nyní před uzavřením velkého kontraktu, který by zajistil výrobní program a pracovní místa pro dvě směny.

„Je to podle mého názoru dobře,“ řekl Marek Valenta z Mariánských Lázní. „Vím, že společnost měla velké problémy a její rozjezd je složitý. Snad se ale stáčírna vzpamatuje a výroba pojede dál. Byla by velká škoda, kdyby v lázních skončila nebo prodávala jen vodu beze jména. Myslím, že ze strany města šlo o dobrý tah.“