„Musím přiznat, že za ty čtyři roky, co jsem starostou, tak v 99 procentech případů se na zastupitelstvo dostávají tisky, kde město prodává nějakou půdu nebo majetky. Teď jsme se ale rozhodli jít i opačným směrem a provedli jsme nákup. Jedná se totiž o to, že majitelé hudebního pavilonu na Lesním prameni se rozhodli majetek prodat a přišli za městem. Jednalo se o několik vyjednávacích schůzek,“ sděluje starosta Mariánských Lázní Martin Kalina s tím, že původní nabídka majitelů byla pět milionů korun. „Odhadovaná cena majetku je ale 4,3 miliony korun. Nakonec jsme se dostali na tři miliony korun. Na červnovém zastupitelstvu jsem návrh předložil a jsem moc rád, že i po bouřlivějších debatách pavilon odkupujeme,“ vysvětluje.

Labutí jezírko je ve Františkových Lázních letitý problém. Důvodů je několik. Zásadním problémem je především jeho neprůtočnost. To by se ale mohlo do budoucna díky ambicióznímu projektu změnit.
Labutí Jezírko ve Františkových Lázních čeká obnova, budou tam i mola a terasy

Podle starosty je odkup hudebního pavilonu součástí vize do budoucnosti. „I o té vzdálenější je třeba uvažovat. Dlouhodobě je totiž v plánu to, že se okolí lesního pramene stane druhým kulturním centrem ve městě. Tímto rozhodnutím si město zajistilo, že bude v jeho vlastnictví,“ přibližuje záměr.

Možných využití je více. „Jako nejsmysluplnější se nám jeví sezónní kavárna v kombinaci s pořádáním řady kulturních akcí. Další výhodu vidím v tom, že díky tomu, že hudební pavilon bude v majetku města, tak budeme mít kontrolu nad tím, co se na místě bude nadále dít,“ uzavírá.